App Logo Sponsor Logo
App Logo   Sponsor Logo
2021 District 2 3A Volleyball
SHARE
Wed, Nov 10 - Sat, Nov 13
November 10
at Lake Washington &
Bishop Blanchet
  
November 10
at Lake Washington &
Bishop Blanchet
  
November 13
at Chief Sealth &
Holy Names Academy
  
November 13
at Chief Sealth
 
#1 11 Mercer Island 3
6 Roosevelt 1
         
  
#5 11 Mercer Island 0
3 Seattle Prep. 3
      
        
#2 10 Chief Sealth 0
7 Eastside Cathol 3
    
#9 3 Seattle Prep. 1
2 Bellevue 3
   
  
#6 7 Eastside Cathol 2
2 Bellevue 3
     
       
#3 12 Holy Names Acad 0
5 Interlake 3
       
#15 2 Bellevue 0
1 Lakeside (Sea) 3
  
#7 5 Interlake 2
4 Bishop Blanchet 3
     
       
#4 9 West Seattle 0
8 Lake Washington 3
    
#10 4 Bishop Blanchet 0
1 Lakeside (Sea) 3
   
  
#8 8 Lake Washington 0
1 Lakeside (Sea) 3
     
      
#14 3 Seattle Prep. 1
4 Bishop Blanchet 3
        
      
#11 11 Mercer Island 1
7 Eastside Cathol 3
  
         
        
#13 7 Eastside Cathol 3
5 Interlake 0
      
#12 5 Interlake 3
8 Lake Washington 0
  
        
         
Click on game box for more game details.
November 10
at Lake Washington &
Bishop Blanchet
  
November 10
at Lake Washington &
Bishop Blanchet
  
November 13
at Chief Sealth &
Holy Names Academy
  
November 13
at Chief Sealth
 
#1 11 Mercer Island 3
6 Roosevelt 1
         
  
#5 11 Mercer Island 0
3 Seattle Prep. 3
      
        
#2 10 Chief Sealth 0
7 Eastside Cathol 3
    
#9 3 Seattle Prep. 1
2 Bellevue 3
   
  
#6 7 Eastside Cathol 2
2 Bellevue 3
     
       
#3 12 Holy Names Acad 0
5 Interlake 3
       
#15 2 Bellevue 0
1 Lakeside (Sea) 3
  
#7 5 Interlake 2
4 Bishop Blanchet 3
     
       
#4 9 West Seattle 0
8 Lake Washington 3
    
#10 4 Bishop Blanchet 0
1 Lakeside (Sea) 3
   
  
#8 8 Lake Washington 0
1 Lakeside (Sea) 3
     
      
#14 3 Seattle Prep. 1
4 Bishop Blanchet 3
        
      
#11 11 Mercer Island 1
7 Eastside Cathol 3
  
         
        
#13 7 Eastside Cathol 3
5 Interlake 0
      
#12 5 Interlake 3
8 Lake Washington 0
  
        
         
Tap game box for more game details.
 
Wednesday, November 10, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#1 5:30 PM
@ LW Ct. 1
Mercer Island 3
@Roosevelt 1
Mercer Island to #5 Out
#2 5:30 PM
@ LW Ct. 2
Chief Sealth 0
@Eastside Catholic 3
Eastside Catholic to #6 Out
#3 5:30 PM
@ BB Ct. 1
Holy Names Acad 0
@Interlake 3
Interlake to #7 Out
#4 5:30 PM
@ BB Ct. 2
West Seattle 0
@Lake Washington 3
Lake Washington to #8 Out
#5 7:30 PM
@ LW Ct. 2
Mercer Island 0
@Seattle Prep. 3
Seattle Prep. to #9 Mercer Island to #11
#6 7:30 PM
@ LW Ct. 1
Eastside Catholic 2
@Bellevue 3
Bellevue to #9 Eastside Catholic to #11
#7 7:30 PM
@ BB Ct. 2
Interlake 2
@Bishop Blanchet 3
Bishop Blanchet to #10 Interlake to #12
#8 7:30 PM
@ BB Ct. 1
Lake Washington 0
@Lakeside (Sea) 3
Lakeside (Sea) to #10 Lake Washington to #12
 
Saturday, November 13, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#9 9:00 AM
Chief Sealth HS
Seattle Prep. 1
@Bellevue 3
Bellevue to #15 Seattle Prep. to #14
#10 9:00 AM
Holy Names Academy
Bishop Blanchet 0
@Lakeside (Sea) 3
Lakeside (Sea) to #15 Bishop Blanchet to #14
#11 11:00 AM
Chief Sealth HS
Mercer Island 1
@Eastside Catholic 3
Eastside Catholic to #13 Out
#12 11:00 AM
Holy Names Academy
Interlake 3
@Lake Washington 0
Interlake to #13 Out
#14 1:00 PM
Chief Sealth HS
Seattle Prep. 1
@Bishop Blanchet 3
Third Place Fourth Place
#13 3:30 PM
Chief Sealth HS
Eastside Catholic 3
@Interlake 0
Fifth Place Sixth Place
#15 5:30 PM
Chief Sealth HS
Bellevue 0
@Lakeside (Sea) 3
First Place Second Place
2021 District 2
3A Volleyball
Wed, Nov 10 - Sat, Nov 13

Tournament Director:
Lacey London
llondon@holynames-sea.org
Winners AND Losers of Games 15, 14 and 13 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament bracket.


ALL TICKETS BOUGHT ONLINE:
SeaKing WIAA District 2 Tickets

  • Adults & Students w/o ASB $7

  • Students w/ ASB $5
  • Children & Seniors (62+) $5

  • *Prices do not include convenience fees

    SeaKing WIAA District 2

    On to State

    First Place
    Winner Game 15
    Second Place
    Loser Game 15
    Third Place
    Winner Game 14
    Fourth Place
    Loser Game 14
    Fifth Place
    Winner Game 13
    Sixth Place
    Loser Game 13

    Tournament Seeding

    1Seed 1Lakeside (Sea)
    2Seed 2Bellevue
    3Seed 3Seattle Prep.
    4Seed 4Bishop Blanchet
    5Seed 5Interlake
    6Seed 6Roosevelt
    7Seed 7Eastside Catholic
    8Seed 8Lake Washington
    9Seed 9West Seattle
    10Seed 10Chief Sealth
    11Seed 11Mercer Island
    12Seed 12Holy Names Academy