Fri, Nov 8 - Sat, Nov 16
Hosted by Higher Seed
November 8 or 9
| | |
November 15 or 16
| | |
|
|
#1 |
8 |
Rainier Chr |
26 |
4 |
Lummi Nation |
72 |
| |   | |   |   | |
|   | |   |   | |
  | |
#4 |
4 |
Lummi Nation |
50 |
3 |
Neah Bay |
28 |
|   |   | |
|   |   |   |   | |
#2 |
9 |
Darrington |
44 |
5 |
Evergreen Lutheran |
50 |
| |   |   |   | |
  | |
#5 |
5 |
Evergreen Lutheran |
26 |
2 |
Quilcene |
52 |
|   |   | |
  |   |   |   | |
#3 |
7 |
Taholah |
0 |
6 |
Crescent |
2 |
| |   |   |   | |
|   | |   |   | |
  | |
#6 |
6 |
Crescent |
20 |
1 |
Naselle |
66 |
|   |   | |
|   |   |   |   | |
|   |   |   |   | |
Click on game box for more game details.
November 8 or 9
| | |
November 15 or 16
| | |
|
|
#1 |
8 |
Rainier Chr |
26 |
4 |
Lummi Nation |
72 |
| |   | |   |   | |
|   | |   |   | |
  | |
#4 |
4 |
Lummi Nation |
50 |
3 |
Neah Bay |
28 |
|   |   | |
|   |   |   |   | |
#2 |
9 |
Darrington |
44 |
5 |
Evergreen Lutheran |
50 |
| |   |   |   | |
  | |
#5 |
5 |
Evergreen Lutheran |
26 |
2 |
Quilcene |
52 |
|   |   | |
  |   |   |   | |
#3 |
7 |
Taholah |
0 |
6 |
Crescent |
2 |
| |   |   |   | |
|   | |   |   | |
  | |
#6 |
6 |
Crescent |
20 |
1 |
Naselle |
66 |
|   |   | |
|   |   |   |   | |
|   |   |   |   | |
Tap game box for more game details.
|
Friday, November 8, 2019 |
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser |
#1 |
6:00 PM Lummi HS |
Rainier Chr 26 @Lummi Nation 72 |
Lummi Nation to #4 |
Out |
|
Saturday, November 9, 2019 |
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser |
#3 |
1:00 PM Crescent HS |
Taholah 0 @Crescent 2 |
Crescent to #6 |
Out |
#2 |
1:00 PM Stadium Bowl |
Darrington 44 @Evergreen Lutheran 50 |
Evergreen Lutheran to #5 |
Out |
|
Friday, November 15, 2019 |
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser |
#5 |
6:30 PM North Kitsap HS |
Evergreen Lutheran 26 @Quilcene 52 |
Out |
Out |
|
Saturday, November 16, 2019 |
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser |
#6 |
3:00 PM Aberdeen HS |
Crescent 20 @Naselle 66 |
Out |
Out |
#4 |
4:00 PM Forks HS |
Lummi Nation 50 @Neah Bay 28 |
Out |
Out |
2019 1B Quad District
Football Playoffs
Hosted by Higher Seed
Fri, Nov 8 - Sat, Nov 16
Tournament Director:
Tim Trimble
ttrimble@monteschools.org
All games hosted by bottom team in bracket
All games are Loser Out
Winners of Games 4-6 advance to State Tournament Quarter Finals, Nov. 22-23.
All games hosted by bottom team in bracket.
Team Awards
(Advance to Regional)
Tournament Seeding
1 | D1/3/4 #1 | Naselle |
2 | D2 #1 | Quilcene |
3 | D1/3/4 #2 | Neah Bay |
4 | D1/3/4 #3 | Lummi Nation |
5 | D2 #2 | Evergreen Lutheran |
6 | D1/3/4 #4 | Crescent |
7 | D1/3/4 #5 | Taholah |
8 | D2 #3 | Rainier Christian School |
9 | D1/3/4 #6 | Darrington |
10 | D2 #4 | Muckleshoot Tribal School |
11 | D1/3/4 #7 | |
12 | D1/3/4 #8 | |
Game #
Logo1 | Team Name1 | Score1 |
Logo2 | Team Name2 | Score2 |
Date: | |
Time: | |
Location: | |
Tickets: | |
Notes: